IPB


Welcome Guest ( Log In | Register )

2 Pages V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Česko - Slovenská armáda 1938 - 1945, Modifikace pro ArmA
petr.t.lbc
post Apr 29 2008, 21:19
Post #1


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Po problémech v AJ sekci jsme se rozhodnuli postovat zde, v české sekci, protože infomace vám v českém jazyce můžeme poskytnou lépe než v anglickém. Tímto nový topicem taky eliminujeme věci, které máme a nemáme, protože na začátku se vyskytovali některé věci, které jsme dělali pro OFP a na ArmA jsem začali dělat 100% až od listopadu 2007..Náš mod kooperuje s modem Září 1939, to znamená, že vzájemně mody si doplňujeme a některé věci, které má mod W39 hotové nebudeme dělat, stejně tak oni a vzájemně si je proměníme.

Oficiální stránky dá se říci nemáme, ale informace další najdete na mém blogu nebo na našem foru, které zřídil Minatory. Pokud budete nás chtít kotnaktovat, tak na mém blogu najdete i můj email či přes soukromé zprávy zde.


Náš tým k 29. 04. 2008:

petrtlach - 2d, 3d, mise, zvuky
HoRi - 2d, 3d, překlad
Bolec - 2d, 3d
Streso - 3d
Dave - test, podklady
Avalla'ch - překlad, test, prezentace

Dále pomáhají:
Pochyst - pomoc při řešení problémů s addony
Hummy - podklady
Pařan - podklady
Minatory - forum


Velké množství 3d makerů není záruka toho, že bude všechno hned, protože né každý má pořád čas a vše trvá vždy dlouho. Dále náš mod spolupracuje s KVH Břeclav, který je pro nás velkým přínosem co do podkladových materiálů. Dobrým zdrojem pro práci je pak Vojenský historický ústav Praha, Agentura vojenských informací a služeb (tímto jim děkujeme též za podklady), dále děkujeme za podklady a řešení problémů technického charakteru techniku panu J.Tintěrovi a jeho Difrologickému klubu.

Naše modifikace je zaměřena na:
Československou armádu 1938
Česko-Slovenskou armádu 1938 - 1939
Slovenskou armádu 1939 - 1945

Tímto jsme snad vysvětlili název našeho modu. Nejedná se o armádu, která nebojovala, ale jedná se o armádu, která bojovala a chceme, aby veřejnost byla tím obeznámena, že naše armáda bojovala a Slovenská též a tímto chceme vzdát poctu 170 padlým čs. vojákům, kteří padli v "Malé vojně" s Německem, Polskem a Maďarskem od září 1938 do března 1939 a vzdát i poctu
1 128 110 mužům ve zbrani, kteří stáli na konci září 1938 na hranicíh.

Zvuky získáváme nahrávání z reálných sstřeleb, třeba z youtoube.com či podobných serverů či nahrávky z vojenských historických akcí.

***********************************************************
Takže, abych začal. Minulý týden jsme u čs. tanků zprovoznili 4 člena posádky, tedy střelce z kulometu v korbě, který nezávisle na hlavních zbraních bojuje a má samostatné zásobníky, tedy jako v realitě. Věž může být o 180° oproti kulometu v korbě, tím chci říci, že je zvýšená palebná účinnost tanku, takže zatímco pálíte z dělat, kulomet může v korbě střílet pěchotu. Přípravili jsme si i videoukázku:



VIDEO

Předem se omlouvám za kvalitu, Fraps není pro natáčení videí z her asi dokonalý, že zvuk trochu Fraps nahrává odlišně a zpomaluje hru. Přdem říkám, že zvuk kulometu jsme získali reálnou nahrávkou střelby.
Video znázorňuje střelbu z děla pancéřovým granátem, ten neudělá kráter, ale jen díru, protože je to jen ocel v olověném plášti. Dále nárazový 37 mm granát, který má sílu o něco vyšší než ruční granát. Pak kulomet ve věži a v korbě, na videu asi není moc jasné, jak to funguje, tak asi pak přidáme další videa a snímky, jak to funguje. Abych neopakoval obrázky, tam obrázky, které byly na tomto foru v AJ sekci sem nebudu přemisťovat a jen budu pokračovat, kde jsme skončili..

Dále bych chtěl ukázat práci Bolce na vojenském velitelském automobilu Praga AV:



This post has been edited by petr.t.lbc: May 12 2008, 11:59


--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post Apr 29 2008, 21:25
Post #2


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Abych pokračoval, dále obrázky z rodělané práce na německé pěchotě v uniformách z roku 1938, která se užívala do roku 1940. Popruhy pro výstroj na nich nenajdete, ty byly v německé armádě zavedeny v roce 1939.





Některým lidem se zdály divné boty, a tak jsem si připravil reálné fotografie německých bot.
http://i180.photobucket.com/albums/x104/pe...oty_ukazka3.jpg
http://i180.photobucket.com/albums/x104/pe...oty_ukazka2.jpg
http://i180.photobucket.com/albums/x104/pe...oty_ukazka1.jpg

Textura bot je zpracována z fotografie, takže s tím by nemusel být problém. Podrážka a špička jsou ploší, než jste asi zvyklí u ArmA bot vojáků. Boty neměli ve špici výztuž, a tak špička byla více zploštělá a díky tomu, že podrážka byla podbitá kovem, tak není zase tak silný jako "kanady".


--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
kuba
post Apr 29 2008, 21:47
Post #3


Member
***

Group: Members
Posts: 71
Joined: 30-October 07
From: CZ-sokolov
Member No.: 1,586



Je to všechno celkem fajn....určitě si to stáhnu až to bude, tak sem pak hodtě link....a všechn bude v Oukeji...
 
Quote Post
Kadel
post Apr 30 2008, 17:22
Post #4


Member
***

Group: Former .info Serviceman
Posts: 31
Joined: 29-February 08
From: Czech republic [Plzen]
Member No.: 2,526



Tento mod se mi moc libi ... thumbsup.gif Taky se tesim az vyjde ...
Rozhodně budeme informovat dulezite zpravy na armedassault.info ...
drunk.gif yammer.gif


--------------------



 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 1 2008, 10:18
Post #5


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Člen Dave dělá našemu modu testera, a tak sem dávám odkaz na jeho stránky, kde dal více obrázků, které si sám nasnímal. Na stránkách jsou informace nejen o modu, ale i o čs. armádě.

Aby se neřeklo, že toho moc nemáme, tak sem přenesu několik obrázků z původní části tohoto fora:







http://i180.photobucket.com/albums/x104/pe...12-14-36-43.jpg
http://i180.photobucket.com/albums/x104/pe...12-15-45-39.jpg
http://i180.photobucket.com/albums/x104/pe...20-00-16-18.jpg

Aby nedošlo k nepříjemnostem a přípomínkám, tak screeny B534 jsou staršího data, takže dnes dávno stíny fungují. Někdo měl dokonce přípomínky na výfuk, že nic neprodukuje. Výfuky jsou definované, zbytek je spíše věcí ArmA než věcí addonmakera. BIS modely letadel výfuk nemají, jak jsem si všimnul u Camela.

http://i180.photobucket.com/albums/x104/pe...20-00-22-40.jpg
http://i180.photobucket.com/albums/x104/pe...16-35-21-37.jpg

This post has been edited by petr.t.lbc: May 12 2008, 11:54


--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 3 2008, 18:52
Post #6


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Zdravím,
tak jsem se rozhodnul sem dát další obrázek z přirpavované práce. Tentokráte je to tančík P-I, tedy přesněji u nás zavedený jako tančík vzor 33 (Tč vz.33). Maskování jsem zpracovával dle fotografií, takže rozmístění odpovídá přibližně realitě (Oa vz.30 a tč vz.33 měli rozmístění skvrn dělané dle předem přirpavených nákresů, ostatní to měly dle "ruky" toho, kde je maloval).
Po tančíku budu pracovat na tanku P-II (LT vz.34) a LT vz.35, aby tanková výbava byla kompletní. Kulomety na snímku nejsou, budou dodány přes proxy model.
na borázku ještě taky chybí pár věci, jako je uchycení lopaty - řemeny, a dopracovat textury kol a podvozku z pružením. Snad během týdne práci dodělám a přinesu obrázky ze hry. Kulomet bude funkční jenom jeden, protože řidič nemůže v ArmA být zároveň střelcem. V realitě byl řidičům kulomet zaaretován pevně.


V brzké době dodělám kulomety pro pěchotu vz.37, protože jim zatím ještě schází bedna s municí a nábojový pás, jinak fungují.

Ještě nějaké další obrázky ze staré části fora:




This post has been edited by petr.t.lbc: May 12 2008, 11:59


--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 5 2008, 10:14
Post #7


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Tak jsem si připravil několik obrázku "in game" tančíku vz.33. Ještě nefungují stíny, ale to bude brzy napraveno. Tančík byl orpavdu malý, výška byla 1,45 m. osádku tvořili jen dva členové, řidič a střelec.








This post has been edited by petr.t.lbc: May 5 2008, 10:15


--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
Chicago
post May 6 2008, 10:01
Post #8


Member
***

Group: Members
Posts: 42
Joined: 2-November 07
Member No.: 1,627



Klobouk dolů worship.gif ... velice slušná práce.
A taky přeju hodně úspěchů z vaším modem.


--------------------
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 6 2008, 20:01
Post #9


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Chicago:
Děkuji.

*********************
Jako hotové už pvoažujeme balíček tanků TNH, což je balíček s 8 tanky. Pak tančík vz.33, to jsou dva (slovenská a československá), dále balíček s 10 - ti letadli B534. Dále nějaké objekty a drobnosti.
Rozdlěané v cinemě 4d máme:
Š328
B135
LT vz.34
LT vz.35
Pz kpfw I

a hromada dalších věci. Prostě je na co se těšit.Kulomety, pěchota, puška, letadla, tanky. U tanků je jeden bug, a to jsou propadající se pásy, což je ArmA bug. U některých mostů se tank propadne o několik centimetrů níže. Prostě si neměli dořešenou geometry povrchu.


--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 7 2008, 19:08
Post #10


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Tak jsem vyzkoušel boj. AI v ArmA je opravdu lepší, než v OFP a to podstatně, AI se dá takyx dobře upravovat, zd amá mít nepřítelblbec, či chytrý. B534 dobře podporují postupující pěchotu. Ještě, že B534 se daly užít i jako bitevní letouny. Me 109 se jinak s B534 jen honí, protože rozdíl maximálních rychlostí v ArmA není skoro znát a záleží spíše na obratnosti pilota.






Tančíky jsou dobré leda jako ochrana proti pěchotě, takové pojizdné kulometné hnízdo, ale nepřítel se nesmí přiblížit moc blízko, jinak to pro tančík skončí neslavně.
Přes kamerový skript jsem pozoroval AI, jak se chová, prostě se kryje, pak běží a zase se kryjou, střílí po letadlech, což u OFP jsem viděl jen u statických zbraní, ale né ručních. Nedělal jsem tedy klasické intro, ale jen se pohyboval přes klávesnici v ArmA, takže tady je i z toho sestříhané video, abystě viděli, že AI orpavdu bombarduje, a to přes příkazů.
VIDEO UKÁZKA

This post has been edited by petr.t.lbc: May 7 2008, 19:21


--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 12 2008, 02:04
Post #11


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Jak jsem tu psotoval obrázky tančíku vz.33, tak jsem zapomněl ukázat i slovenský tančík. Kříže jsem neviděl na fotkách, protože jsemneviděl fotky se slovenskými tančíky, ale v knize Slovenský štát v obrazek tak byl označen. Tabulka s identifikačním štítkem chybí, ještě se uvidí zda budu dělat, protože v OFP si hodně lidí stěžovalo, že podobné skripty jim silně zpomalují hru, ale ještěse rozmyslím. Ještě taková poznámka, u československých stíhaček B534 nápisy nebudou nikdy, protože v době mobilizace byly čísla přetřena i s plukovními znaky, zůstaly jen výsostné znaky čs. letectva.




Taky se omlouvám, že nedělám akční obrázky, jak to dělají jiné mody, ale mám jiné starosti, než celé dny vysedávat u počítače a hrát si s děláním obrázků, raději ten čas trávím modelováním a děláním textur. Teď pracuji již několik dní na LT vz.34, tedy tank P-II. Tančík vz.33 měl označení P-I, tedy výrobní, tak to bude pojmenován i soubor, čs. techniku totiž řadím dle výrobního jména, protože názvy techniky se mění s každým státem, který jí využíval. Po dokončení tanku LT vz.34, který bude mít též funkční všechny kulomety, se pustím do LT vz.35 a mnoha jeho variant, tak jako jsem to udělalt u tanku LT vz.38 ..Asi to beru trochu obráceně, ale již pro OFP verzi jsem jako první tank tvořil LT vz.38, ten tank se mi prostě líbí, stejně jako všechny ostatní československé tanky první a druhé republiky.



--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 22 2008, 22:09
Post #12


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Nějakou dobu jsme se odmlčeli, protože nebylo o čem psát, teď je. za co je nového? Pro tanky jsem zpracoval nové optiky, dále Dave zkouší dělat ostrov pro náš mod, tak uvidíme, jak mu to půjde, naštěstí se jedná o člověka co ví, jak má taková opevněná linie vypadat, protože jí má ve svém okolí. Dále jsem v ArmA zprovoznil tank PII, přesněji československý tank LT vz.34, je to čistě český tank a hlavně první český lehký tank v naší armádě. pancéřování bylo na úrovni pz kpfw II, ale výzbrojí pz kpfw III.





--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 22 2008, 22:09
Post #13


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970






--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 23 2008, 17:08
Post #14


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Aby se neřeklo, že jsem neukázal nějaké obrázky z boje, tak je sem dávám. V podstatě je většinou obrtížné tyto tanky nafotit v boji, protože jsou často schovány v prachu. Velmi se mi líbilo, že během nabíjení děla střílí AI z kulometu co je v korbě, zajímavé je, že i po tancích.




--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 26 2008, 20:29
Post #15


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Bolec pracuje na vozidlech Praga AV, ároveň zpracoval propagační wallpaper modu pro monitory. je to kombinace fotografíí z doby první republiky a obrázků z modu.



--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 28 2008, 12:09
Post #16


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Dnes jsme zpřístupnili nové forum naší modifikace. Původní forum postrádala antispamovou ochranu, a tak bylo forum věčně zaspamováno. Na nové forum jsme užili novější verzi php a forum samotné jsme lépe rozčlenily, aby mohlo podívat lépe infomace o čemkoliv co souvisí s naším modem a dobou ve které se má odehrávat.

NOVÉ FORUM


--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 30 2008, 06:46
Post #17


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



Dave na našem foru uploadoval několik obrázků z práce na novém ostrově pro náš mod, a tak jsem se rozhodnul i sem dát nějaké ty "obrázky".



http://i269.photobucket.com/albums/jj72/A19_acsr1938/M1.jpg
http://i269.photobucket.com/albums/jj72/A19_acsr1938/M2.jpg


--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post May 30 2008, 09:52
Post #18


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970






--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post Jun 16 2008, 04:49
Post #19


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970



V poslední době jsem měl méně času, protože jsem nebyl doma, a tak jsem trochu zbrdil mod. Připravuji B534 3.série, tedy s otevřenou kabinou. Pro Daveho dělám překážky do opevnění, Dave udělal z našeho ostrova několik obrázků, které najdete na našem foru a nějaké dám sem. Překážky ještě nejsou hotové, chybí jim stíny, navíc, nejsou totožné s OFP verzí.





Dlouho jsem zde nic nepsal, protože jsem dělal na stínech pro tanky co doposud mám a vychytával drobné chybky, aby všchno šlo, jak má. Ještě se tam nalézá jeden problém co mě trápí, ale tanky jsou 100% funkční tak, jak by měly.


--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post
petr.t.lbc
post Jun 19 2008, 16:09
Post #20


Member
***

Group: Members
Posts: 162
Joined: 9-July 07
Member No.: 970





Ještě nějaký obrázek z práce na ostrově a nějaké další co mi zaslal Bolec ze své práce.





--------------------



"O hranice se nejedna, o hranice se strili. T.G.M"
 
Quote Post

2 Pages V   1 2 >
Fast ReplyReply to this topicStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:

 



Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 11:07